تولید مستند " خوارزم" با موضوع دفاع مقدس توسط دانشجوی دانشگاه هنر اصفهان و پخش از رسانه ملی

 

فیلم مستند خوارزم ( فاتحان میمک ) توسط آقای وحید بشارتی دانشجوی دانشگاه هنر اصفهان در سال 1394 تهیه و در چهارمین روز از هفته دفاع مقدس سال جاری از شبکه دو سیما پخش شد.

این فیلم، مستنداتی از عملیات میمک ( خوارزم ) و آزاد سازی ارتفاعات میمک و در هم شکسته شدن ابهت ارتش عراق را به تصویر کشیده که ضمن استفاده از تصاویر آن زمان به مصاحبه با فرماندهان ارتش پرداخته است.

عملیات خوارزم (ضربت ذوالفقار) در تاریخ نوزدهم دی ماه سال 59 با رمز " یا الله" آغاز شد و مدت هفت روز به طول انجامید و سرانجام یک هفته بعد در تاریخ بیست‌وششم همان ماه با تثبیت خطوط و منطقه تصرف شده پایان یافت. این عملیات، برگ زرینی از اقدامات ارتش جمهوری اسلامی در آغاز جنگ است. می‌توان عملیات خوارزم را اولین عملیات موفقیت‌آمیز نیروی زمینی دانست که منجر به تأمین نسبی مرز بین‌المللی و تأمین سرزمین‌های مورد ادعای ارضی عراق شد. بعد از هفت روز نبرد سنگین و تثبیت مواضع به دست آمده پاتک‌های عراق تا یک ماه ادامه داشت ولی دشمن هرگز موفق نشد مواضع از دست داده را بازپس گیرد.

تهیه کننده ، نویسنده و کارگردان این مستند آقای وحید بشارتی دانشجوی دانشگاه هنر اصفهان بوده که با همکاری نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران و معاونت فرهنگی و اجتماعی ، دفتر نهاد مقام معظم رهبری ، امور شاهد و ایثارگر و حراست دانشگاه هنر اصفهان تولید شده است .

لازم به ذکر است فیلم « غریب غرب » دیگر فیلم مستند آقای بشارتی به عنوان بهترین مستند دانشجویی در حوزه دفاع مقدس از نظر ارتش جمهوری اسلامی ایران در سال 1394 شناخته شده است و در مجموع این فیلمساز جوان موفق به دریافت تعداد هشت جایزه از ارتش شده است.

سایر عوامل تولید عبارتند از : تدوین و دستیار کارگردان: فرشید رهنما / پژوهشگران : محمد رضا غلامی گوهره ، وحید بشارتی / تصویر برداران : پیام عباسی ، مهدی براتی / مدیر تولید: مرتضی جعفری / صدا بردار : علی سهراب نیا .             

                                                           روابط عمومی دانشگاه

 

 

 

 

 

 

حوزه های سازمانی

دانشکده ها